• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Minęły pierwsze dni stażu zagranicznego. W niedzielę, po przyjeździe, uczestnicy projektu zostali zakwaterowani i zapoznani z regulaminem ośrodka i planem pracy. W poniedziałek uczniowie wraz z opiekunem p. Marią Pilaczyńską udali się na miejsce praktyki, na uniwersytet HTWK w Lipsku, gdzie odbywają się zajęcia.  Zgodnie z programem, po zajęciach odbyło się  zwiedzanie Lipska. We wtorek uczniowie uczyli się jak zainstalować i połączyć sterownik PLC z komputerem i jak zastosować podstawowe  funkcje sterownika PLC. Uczniowie zapoznali  się również z funkcjami systemu i oznaczeniami wejść i wyjść oraz z funkcjami AND, OR, NOT. Zajmowali się również  przekaźnikami impulsowymi, programowaniem ovomatu i ulicznej sygnalizacji świetlnej. Wszystko to dzieje się pod okiem doświadczonej kadry i przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Opiekun, p. Maria Pilaczyńska każdego dnia wspiera naszych uczniów. 

DSC0054praktyki01 praktyki02 praktyki03

 images

 

 

670 latbyd

el12