• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

Pauza! Stop! Nuda? - NIE – AKTYWNA PRZERWA!

       Otwarta sala gimnastyczna, sport bez barier, ulubione zadania w formie rywalizacji, muzyka, uśmiech, dobra zabawa! Kierując się tym przesłaniem nauczyciele wychowania fizycznego w ZSElek organizują co miesiąc AKTYWNĄ PRZERWĘ dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Uczniowie w tym roku szkolnym rywalizowali w żonglerce piłką nożną, w planku (w podporze przodem na przedramionach), w rzutach do kosza. W kwietniu nadszedł czas zmierzyć się z siłą mięśni ramion i obręczy barkowej. Zwis na drążku nachwytem z utrzymaniem brody ponad drążkiem to zadanie bardzo trudne. Do rywalizacji stanęło 20 chętnych uczniów. Najdłużej w zwisie utrzymali się:

I miejsce - Oliwier Kurlandt z klasy 2a z czasem 1,16,00,

II miejsce – Mikołaj Bus z klasy 2a z czasem 0,50,47,

III miejsce – Karol Mielniczak z klasy 4Tbc z czasem 0,49,90,

IV miejsce – Dawid Borowicz z klasy 3Ta z czasem 0,46,11,

V miejsce – Bartek Lech z klasy 1bc z czasem 0,45,11.

Serdecznie gratulujemy! Kolejna aktywna przerwa odbędzie się w maju. Uczniowie zmierzą się wykonując pompki.

aktywna2

Czytaj więcej: Pauza! Stop! Nuda? - NIE –...

Mistrz ZSElek w piłce siatkowej wyłoniony!

          9 kwietnia 2022 r. podczas Drzwi Otwartych szkoły rozegraliśmy finałowe spotkania 3 najlepszych drużyn w PIŁCE SIATKOWEJ. W systemie każdy z każdym zmierzyli się zwycięzcy pierwszych, drugich i trzecich klas.

I miejsce zajęła klasa 3Tbc w składzie: Konrad Demski, Rafał Paczkowski, Klaudiusz Kwaśniewski, Szymon Cieśla, Łukasz Mróz, Anna Radoła, Marcelina Zych, Maksymilian Marynowski, Dawid Kiciński, Gracjan Spodziński.

II miejsce wywalczyła reprezentacja klasy 1bc w składzie: Szymon Witek, Jakub Kluza, Hubert Zdrojewski, Patryk Kowalewski, Amadeusz Januchowski, Bartłomiej Lech, Kacper Grzeszczyk, Igor Pomianowski, Mikołaj Gorczyński, Michał Kozłowski.

III miejsce po zaciętej rywalizacji zajęli chłopcy z klasy 2a: Jakub Przybylski, Kamil Szkudlarek, Piotr Wójcik, Oliwier Kurlandt, Filip Bujak, Bartek Pięta, Kacper Urban, Kamil Szapował, Eryk Kwiatkowski, Krystian Miszczak.

Na boisku panowała atmosfera sportowej rywalizacji, wzajemnego szacunku, wspólnej zabawy i integracji. Dlatego też rozgrywki międzyklasowe w 3 dyscyplinach sportu wpisały się na stałe w kalendarz imprez sportowych w ZSElek.

Czytaj więcej: Mistrz ZSElek w piłce...

Dzień wagarowicza na sportowo

Wagary w biegu😊!!!

W pierwszym dniu wiosny 19 uczniów naszej szkoły zamiast siedzieć w ławkach wzięło udział w biegu na dystansie 3000m w Myślęcinku. Bieg po raz VII organizował bydgoski Ekonomik pod hasłem: "Ekonomik biega z naturą". W imprezie wzięło udział około 400 uczniów bydgoskich szkół podstawowych i średnich. Piękna słoneczna pogoda, świetna organizacja i dobra atmosfera sprawiły, że miło i aktywnie spędziliśmy pierwszy wiosenny dzień. Słodki poczęstunek i loteria, w której 4 naszych uczniów wygrało nagrody spowodowały wiele pozytywnych emocji. Na IV miejscu bieg na 3000 m ukończył uczeń klasy 3C Franciszek Donarski. Czyli 3 zawodników KS Zawisza i NASZ Franek!!!

Czytaj więcej: Dzień wagarowicza na sportowo

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej 2022

Wielkie sportowe święto szkoły trwa!

Ruszyła międzyklasowa rywalizacja w sportowych grach drużynowych. Zakończyliśmy w marcu Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. 20 drużyn rywalizowało ze sobą w meczach w systemie każdy z każdym o tytuł Mistrza Szkoły. Wyłoniliśmy 3 najlepsze drużyny w poziomach klas, które rozegrają finały o tytuł Mistrza Szkoły w Piłce Siatkowej podczas „Drzwi Otwartych Szkoły”, które odbędą się 9 kwietnia w godzinach 9.00 – 13.00. Rywalizacja przebiegła na bardzo wysokim poziomie motywacji i we wspaniałej sportowej atmosferze. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za finały.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Szkoły w Piłce...

 images

 

 

670 latbyd

el12