• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i nadchodzącej kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 18 października grupa uczniów z klas III i IV  pojechała na wycieczkę tematyczną do Gdańska. W  nowoczesnym  i interaktywnym Muzeum II Wojny Światowej oglądaliśmy zebrane pamiątki, przedmioty codziennego użytku, broń. Każdej wystawie towarzyszyły filmy dokumentalne wyświetlane w wielu niszach kinowych. Pasjonaci tematu mogli również na ekranach dotykowych samodzielnie pogłębiać wiedzę z  z okresu wojny. Niektórzy tak "wkręcili" się w temat, że całkowicie zatracili poczucie czasu. Drugim obiektem wartym polecenia jest Europejskie Centrum  Solidarności znajdujące się na terenie Stoczni Gdańskiej, tuż przy legendarnej już bramie. ECS to nowoczesny i przestronny budynek w którym żywa jest najnowsza historia naszego kraju : grudzień 1970, wydarzenia sierpnia 1980, stan wojenny, okrągły stół i inne znaczące wydarzenia ostatnich lat. Po tak dużej dawce wiedzy odpoczywaliśmy sercu Gdańska. Przywitaliśmy się z Neptunem, spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach. Syci wrażeń i wybranych dań obiadowych wróciliśmy zadowoleni. Lekcja z polskiego i his-u do matury powtórzona!
 
organizatorzy: Katarzyna Majewska(KM) i Hanna Woźniak
Zdjęcia poniżej
wycieczka gdansk 01 wycieczka gdansk 02
wycieczka gdansk 03 wycieczka gdansk 04
wycieczka gdansk01 wycieczka gdansk02
 
wycieczka gdansk03
 
 

 images

 

 

670 latbyd

el12