• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

W ramach akcji MEN „Szkoła pamięta” zorganizowaliśmy działania upamiętniające postaci oraz wydarzenia istotne dla historii Polski.

25 października klasy pierwsze pod opieką p. M. Wierzbickiej zmierzyły się z quizami historycznymi, sprawdzającymi wiedzę na temat przełomowych wydarzeń w historii Polski oraz najwybitniejszych postaci, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Młodzież sprawdziła też wiedzę na temat hymnu narodowego oraz miejsc pamięci w Bydgoszczy. Potyczki historyczne zakończyły się bezapelacyjną wygraną klasy 1a.

Tego samego dnia, pod opieką pani Eweliny Lewickiej, odbyły się lekcje otwarte, podczas których młodzież zaprezentowała sylwetki Polaków, którzy swoimi osiągnięciami zapisali się na kartach historii Polski.

Akcję „Szkoła pamięta” zakończyliśmy oddaniem hołdu osobom zasłużonym dla lokalnej społeczności. Uczniowie z klasy 1c pod opieką wychowawcy odwiedzili Cmentarz Starofarny, by uporządkować groby i zapalić znicze przy kwaterach zasłużonych bydgoszczan.

szkola pamieta03 szkola pamieta04 
szkola pamieta05 szkola pamieta06
szkola pamieta01 szkola pamieta02

 images

 

 

670 latbyd

el12