• chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

Zespół Gimnazjum nr 35 po raz pierwszy w historii awansował do Półfinału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w kategorii młodzików.

Przed pierwszym finałowym turniejem ligi wojewódzkiej piłki ręcznej ( po zaliczeniu meczów w grupach ) kolejność zespołów była następująca:

1.UKS Iskra Bydgoszcz – 4 pkt.

2.MKS Brodnica – 4 pkt.

3.UKS Ułan ( Gimnazjum nr 35 ) Bydgoszcz – 0 pkt.

4.MKS II Brodnica – 0 pkt.

Tabela finału wygląda następująco

1.UKS Iskra Bydgoszcz - 10 pkt.

2.UKS Ułan Bydgoszcz ( Gimnazjum nr 35 )- 6 pkt.

3.MKS I Brodnica - 6 pkt.

4.MKS II Brodnica - 2 pkt.

Awans „szczypiornistów” do Półfinału Mistrzostw Polski w kategorii młodzików (o zajęciu 2 miejsca zadecydowały bezpośrednie wygrane mecze z MKS I Brodnica ). Należy podkreślić, iż zespół ten jest dolnym rocznikiem w tej kategorii rozgrywek – tym bardziej należą im się słowa uznania. Gratulujemy !!!

Turniej półfinałowy odbędzie się 8-10.05.2015 r. w Obornikach Wielkopolskich.

Szczegółowy opis rozgrywek

W I turnieju UKS Iskra oraz UKS Ułan wygrali po 2 mecze z MKS Brodnicą i po I turniej zajmowali kolejno 1. i 2.  miejsce w tabeli.
O awansie do rozgrywek szczebla centralnego miał zadecydować II turniej 23.04.2015 r. w Brodnicy. UKS Iskra wygrał z MKS II Brodnica i uległ MKS I Brodnica. Natomiast UKS Ułan niespodziewanie przegrał z MKS II Brodnica 24-16.Był to bardzo słaby mecz w wykonaniu całego zespołu, nie funkcjonował atak szybki, pozycyjny, ani obrona łącznie z bramkarzem – po tej porażce zespół spadł na 3 miejsce w tabeli.

Ostatni mecz UKS Ułan z MKS I Brodnica miał zadecydować o zajęciu II miejsca i awansie do dalszych rozgrywek. Mecz zaczął się od prowadzenia 2-0 dla Bydgoszczy, ale już po pierwszych minutach meczu było widać, że to na parkiet wyszedł zespół, który będzie walczył o każdą piłkę ( w I meczu charakter zespołu się „zawiesił” ). Do przerwy wygrywaliśmy 7-4.  Po zmianie stron i systemu obrony przez Brodnicę, nasz atak zaczął się gubić, a obrona robiła błędy, które odwróciły sytuację na boisku – Brodnica wygrywała 11-9 ( 27 min. ). Jednak uczniowie Gimnazjum nr 35, to twardziele i zaczęła się walka w ataku pozycyjnym i obronie, a skutecznością rzutową popisał się Franciszek Kasiorek, który rzucił ostatnie 3 bramki i mecz zakończył się zwycięstwem  12 -11.

Tekst:Trener Andrzej Kaczorowski